BARO BAŞKANLAR TOPLANTISI
Tarih: 10.07.2023| Okunma Sayısı: 106

Baro Başkanları ve TBB yönetiminin Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile avukatlık mesleğinin sorunları ve çözümlerini görüşmek amacıyla yaptığı toplantının ardından 7-8 Temmuz 2023 tarihlerinde 51. Baro Başkanları toplantısı gerçekleştirilmiştir. 

Baro Başkanları mesleğin sorunları kapsamında Adalet Bakanlığı ile yapılan görüşmede dile getirilen sorunların çözümü için etkin şekilde fikri takibin yapılabilmesi bakımından ortak çalışma grubu oluşturulması ile “02-03 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmesi planlanan 13. Olağanüstü Genel Kurul Toplantı gündeminin belirlenmesi” ve diğer gündem başlıklarına ilişkin görüş ve önerilerini dile getirdi.
Toplantının sonunda; Adalet Bakanlığına sunulan avukatlık mesleğinin derin sorunları ve acil çözüm önerileri arasından tespit edilen kısa vadede çözümü zorunlu başlıkların takibi için çalışma grubu oluşturulmasına, bu konularda ilgili Bakanlıklar nezdinde fikri takip, ısrarlı talep ve çalışma yapılmasına karar verildi.
Komisyonun çalışmaları, Eylül ayı içerisinde yapılması öngörülen Baro Başkanları toplantısında yeniden ele alınarak ortaya çıkan tabloya göre meslektaşlarımız bilgilendirilecek ve yol haritası belirlenecektir.

30.09.2023
AV. TANER ÇAKIR
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.