SEMİNER
Tarih: 3.02.2018| Okunma Sayısı: 770

KENTSEL DÖNÜŞÜM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Barolar Birliği çatısı altında başlatılan Kentsel Dönüşüm Eğitimi, Düzce Barosunun girişimleriyle düzenlenen seminerle gerçekleştirildi.

Düzce Baro Başkanı Av.Azade Ay’ın girişimleriyle Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm konusunda Türkiye Barolar Birliği tarafından başlatılan çalışma kapsamında, sorunlar, çözümler ve pratik bilgilerle ilgili Düzce’de eğitim semineri verildi.

Kentteki bir otelin konferans salonunda düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Prof.Dr Zehreddin Arslan, Av. Ali Rıza İlgezdi ve Av. Şeref Kısacık, kamulaştırma, kamulaştırmaya karşı başvuru ve davalar, kentsel dönüşümün şartlarıyla ilgili Düzce ve ilçe belediyeleri imar kurullarında çalışan yetkililerle avukatlara bilgiler aktardı.

Düzce Baro Başkanı Azade Ay, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, bireylerin hak ve hürriyetlerini ne derece korunuyorsa o derece demokrasiden bahsetmenin mümkün olduğunu belirterek, “Mülkiyet hakkı anayasamızca da korunma altına alınmış temel hak ve hürriyetlerden biridir. Kamulaştırma ise bu hakkın temelini ilgilendirdiğinden özel bir düzenlemedir. Bunun için önemli olması bakımından bu konu hakkında bir seminere ihtiyaç duymuştuk. Bugün de alanında uzman arkadaşlarımızın katılımlarıyla seminerimizi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Ay, seminerin verimli geçtiğini ve sonuçlarının ilerleyen dönemde kendisini göstereceğini sözlerine ekleyerek katılan tüm şahıs ve kurumlara teşekkür etti.
 
 
 
 
 
  
 
 

19.02.2019
AV. AZADE AY
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.